21. 8.2016

Rybnický mtb maraton

Snad to bylo datumem 13., nebo to zapříčinil jediný mrak ve střední Evropě. Opakovalo se počasí z nultého ročníku, kdy před závodem velmi hustě mžilo, takže tratě začali nasákat vodou. 2.ročník  závodu, který byl vypsán jak pro širokou veřejnost, tak jako 4. závod seriálu Poháru Českomoravské vrchoviny, dával ještě před svým startem tušit, že se bude jednat o náročnou záležitost.

V 11,00hod se postavili na trať, která měla délku 48km s převýšením 1260m závodníci bodující do Poháru ČMV, ale také ti, kdo si troufli na tuto trať ze široké veřejnosti včetně žen, které nejeli pro body do poháru. Závodní okruh byl postaven pro všechny, kdo mají rádi opravdová horská kola bez kompromisů. Technické úseky, traily a sjezdy, náročná stoupání, 95% trasy pouze v terénu a porci bláta, kterou nám pomohla připravit příroda. Celkem 61 závodníku se vydalo popasovat s nástrahami této trati, kdy hned od prvních metrů za to vzal Míla Záleský(RCR BIKE TEAM Česká Třebová), kterého se vydala pronásledovat skupinka v čele s Jiřím Fikejzem (Author-enduro team). V této skupince nechyběl ani domácí závodník Michal Vejda (Prestige cycling team). Tato skupina se v průběhu první poloviny závodu roztrhala na jednotlivé závodníky. Vítězství si tak na této trati vyjel způsobem start cíl Míla Záleský(RCR BIKE TEAM) 1:57:57, druhý Jiří Fikejz(Author-enduro team) a třetí František Groulík (SK Prima Polička). Michal Vejda dojel na 7.místě  a zároveň jako 3. v kategorii 18-29let. Mezi ženami na této trati kralovala Martina Neumanová (PRESTIGE CYCLING TEAM) 2:35:44, druhá dojela Daniela Chlíbková(REDPOINT ELEVEN TEAM) a třetí Kateřina Sedláčková (BIKERESPECT). Třetím jezdcem domácího klubu byl Michal Široký, který dokončil na 19.místě, a jako 9. v kategorii M30-39.

V 11,10hod odstartovala trasa 30km. Na ní se přihlásilo 27 závodníků bodujících do poháru a ze široké veřejnosti. V tuto chvíli již nepršelo, ale mokrá trať dala zabrat juniorům a ženám. Pro vítězství si dojel Lukáš Beran(Nilfisk Pro Cycling)1:39:33, druhý Erik Šulc(Ústí nad Orlicí) zaostal o 57 sekund a třetí a zároveň první junior Tomáš Krč (PRESTIGE CYCLING TEAM) v čase 1:42:35. Mezi juniorkami si pro vítězství dojela Kateřina Štefanová(Bike Freaks Holice)1:51:10 a mezi ženami Eliška Bílková(CK Slovan Moravská Třebová)2:05:19.

Nejlepším Rybničákem ze široké veřejnosti se stal p.Marcel Simon

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.