17. 8.2017

Rybnický MTB maraton

V sobotu se ve sportovním areálu v Rybníku konal 3.ročník Mtb maratonu. Na trasy 30. a 50.km se postavilo celkem 99 závodníků.

Počasí v uplynulém týdnu nebylo k organizátorům úplně přívětivé, hlavně vítr ze čtvrtka na pátek nadělal na trati závodu velké problémy, takže ještě v sobotu v ranních hodinách dělali organizátoři vše potřebné pro bezpečný průběh závodu. Přes všechnu snahu zůstali na trati překážky, se kterými se museli popasovat sami závodníci, a trať byla zkrácena o tři kilometry.

Sobotní počasí se již umoudřilo a samotná akce proběhla bez větších komplikací a závodníci si tak mohli užít jinak krásného prostředí Třebovských stěn.

Na dlouhé trati zvítězil domácí závodník Michal Vejda(PRESTIGE CYCLING TEAM) v čase 2:03:08, 2.místo František Groulík (SK PRIMA POLIČKA)2:03:14, 3.místo Lukáš Kopecký 2:05:26.

Mezi ženami byla na dlouhé trati jediná účastnice Martina Neumanová (PRESTIGE  CYCLING TEAM) 2:36:18

Na krátké 30km trati zvítězil Jan Holub (Symbio+BMC) 1:33:01, 2.místo Martin Novák 1:33:10 a 3. místo  Jakub Karlíček (Cyklo Bendl)1:33:11

Mezi ženami 1.místo Katřina Obstová (SKP DUHA LANŠKROUN) 1:56:11, 2.místo Jana Čupová(NOVATOP GHOST)2:02:45, 3.místo Adéla Papáčková 2:03:48

Chtěl bych poděkovat partnerům a sponzorům akce za podporů  a především organizátorům za obětavost při přípravě trati

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.