22. 4.2018

X Duatlon Bára

22. 4. 2018

O to, že nejsou bikeři žádný ořezávátka, se postaral náš Lukáš Kopecký.

Postavil se na start 2. ročníku X Duatlonu Bára, tedy závodu, který kombinuje běh a MTB cyklistiku.

Tratě byly vedeny po lesních cestách v okolí nádherné rozhledny Báry u Chrudimi (doporučujeme pro výlet, v přilehlých lesích jsou i pohodové singltreky).

Závod odstartoval během na 5 km ve zvlněném terénu a nepříjemným prudkým seběhem po asfaltu (ne jedno koleno tam zanaříkalo). Poté následovala 20-ti km trasa na kole a na závěr ještě 2,5 km běhu …pro cyklisty, kteří nejsou zvyklí na takové přechody, mezi během a kolem, je to smrtelná kombinace, hlavně den poté.

Lukáš šel už na start s lehkými obavami, neboť běh není jeho nejsilnější stránkou, na jeho trénink už s kolem nezbývá moc času. K jeho překvapení se mu pocitově běželo dobře a ztrátu, kterou měl za „specialisty“ těchto závodů dohnal na bikovém okruhu, kde několik svých soupeřů předjel a v cyklistické části závodu dosáhl absolutně nejrychlejšího času.Ačkoliv do závěrečného běhu nastupoval z 2. místa v absolutním pořadí, dva běžci za Lukášem diktovali rychlejší tempo a tak si nakonec doběhl pro 4. místo v celkovém pořadí, v kategorii vybojoval 2. místo – klobouk dolů

Pro Lukáše byl duatlon zajímavou zkušeností, ale svaly na nohou si o tom myslí taky svoje a prý mu to jen tak neodpustí.

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.