13. 5.2018

PO JESENICKÉ MAGISTRÁLE

Rýmařov – Flemmichova zahrada
13. 5. 2018

Jedním ze závodů seriálu „Jesenický šnek“ je MTB závod „Po Jesenické magistrále“. Na jeho startu jsme měli z našeho týmu početné zastoupení – do Rýmařova se vydal Štěpán s bráchou Vítem, Vojta a bajkerská rodina Kopeckých.

Hezká trať byla „postavena“ na okruhu dlouhém 5,7 km, ve stylu lehčího XC. Pořadatelé připravili pro závodníky zajímavé pasáže v podobě brodu, „sprinterských“ výjezdů a rychlých sjezdů po louce.

Podle věku-kategorie se jel závod na 1-5 okruhů.

Naši „mlaďáci“ (Štěpán, Vít a Vojta), kteří jeli v kategorií Juniorů (ročník 2002-2000) dokázali vytvořit „týmovou“ bednu – pro 1. místo si dojel Vojta, 2. místo si vybojoval Vít a krásné 3. místo Štěpán.

Kluci mezi sebou neměli velké časové rozestupy a to je pro ně skvělá motivace do dalších závodů

Rodina Kopeckých si vedla taky skvěle – hvězdami byl syn Honzík, když vybojoval v kategorii předžáků 1. místo!!! a Lukáš, který bral ve své kategorii také 1. místo. Ani Jana se nenechala zahanbit a ve své ženské kategorii si vydřela 3. místo.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.