26. 5.2018

Weber Jičínská 50

26. 5. 2018

Na 13. ročník krásného závodu „WEBER Jičínská 50“, pořádaný Fit clubem Jičín se v sobotu vydali Martina Neumanová, Michal Široký a Vašek Tutsch.

Startovalo se z Lidického náměstí, kde byl následně i cíl a veškeré zázemí. Startovní výstřel závodu na 50 km/1 120 m zazněl v 10 hod. a početný peleton (302 závodníků) usměrňován motorovým vozidlem nejprve projel městem, kde na jeho konci začal závod letmým startem.

Zpestřením a skvělým osvěžením na prvních kilometrech trati byl brod, kterým závodníci projížděli také cestou zpět do cíle. V Železnici následoval průjezd místní radnicí a za skvělé atmosféry vytvořené místními fanoušky, se závodníci vydávají na pravé bajkové „dobrodružství“…

…za Železnicí začíná třídění „zrna od plev“ v podobě náročných stoupání, kořenitých lesních cest, technických sjezdů a zábavného „singlu“, který byl v letošním ročníku pozitivní novinkou.

Ani průjezd cílovou bránou nedávají pořadatelé zadarmo..po příjezdu zpět na náměstí museli závodníci projet „namotaným“ okruhem v areálu závodu, kde na ně čekala dřevěná „střecha“, která měla z druhé strany dřevěné schody, které překvapily nejednoho závodníka, následoval přejezd třech dvojic klád a hurá do cíle.

Výsledkově:
Michal 2:18:02 14. v kat./45 abs.
Martina 2:42:40 2. v kat./149 abs.
Vašek 2:52:28 55. v kat./177 abs.

Tento závod je pro náš tým jeden z nej …skvělá organizace a trať s minimem asfaltu.

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.