15. 5.2016

Bikemaraton Ústí nad Orlicí

V sobotu 14.5. se většina týmu postavila na start 9. ročníku bikemaratonu na letišti v Ústí nad Orlicí. Přes hrozivou předpověď a páteční deštíky byla 47km dlouhá trať opět perfektní.  Letošní startovka byla nabita zvučnými jmény jako Jobánek, Adel, Hudeček, Šilar atd., což potvrzuje každoročně se zvyšující prestiž závodu. Na jeho startu se letos na hlavní trase objevilo přes 170 závodníků.

Vynikající výsledek zajela Martina, která v kategorii žen obsadila třetí místo a představila tak na ústeckém letišti naše nové dresy na stupních vítězů. V mistrovské konkurenci mužů Míla vybojoval 18. místo celkem a 12. v kategorii. Michal Široký, který v týdnu bojoval se střevním bacilem, se v sobotu zmáčkl k 91. umístění a 42. ve své kategorii. Spokojenost s výsledkem neskrýval Vašek, který značně vylepšil svůj loňský čas a potvrdil tím tak správné směrování svého tréninku směrem k blížícímu se vrcholu sezony. V Ústí 19. v kategorii. Smůlu si snad pro letošek dobral Honza, který zůstal viset v Ovčíně s neopravitelným defektem.

Nejmladší člen naši závodní stáje Patrik Šotola se rozhodl prověřit nejmladší závodníky regionu na 20km hobby trati kde vybojoval 9. celkové umístění a 5. v kategorii. S pozice druhého místopředsedy mu tímto uděluji písemnou důtku za neadekvátní volbu trasy ke své fyzické zdatnosti ;-) .

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.