10. 4.2018

Jarní soustředění - pobřeží jezera Balaton

Jarní soustředění - pobřeží jezera Balaton

Začátkem dubna se vypravili naši dva členové - Vašek Tutsch a Radek Kubát na krátké soustředění do Maďarska, konkrétně k pobřeží Balatonu do krásného městečka Tihany.

Okolí jezera Balaton je „rájem“ pro cyklisty – okolní městečka nabízí vynikající zázemí v podobě útulných penzionů s přátelskou atmosférou a vynikající kuchyní. Nachází se zde dostatek cykloservisů a co je neméně důležité, naleznete zde spoustu restaurací, kaváren a cukráren, kde můžete doplnit energii skvělým dortíkem…můžete si být jisti, že Vašek s Radkem otestovali kvalitu každé cukrárny po cestě a rozhodně si nestěžovali.

Počasí měli kluci na objednávku - sluníčko a příjemné jarní teploty okolo 18 stupňů nechyběly, takže i přes nepříjemný protivítr zvládli najet cca 400 km během 5 dnů.

Z projetých tras se Vaškovi s Radkem nejvíce líbilo v severovýchodní oblast v okolí měst Balatonfüred a Balatonfüzfö.

Jako obrovské plus soustředění v blízkém Maďarsku hodnotí až neuvěřitelnou ohleduplnost řidičů motorových vozidel, jak k cyklistům, tak i k chodcům a posteskli si nad chováním některých řidičů u nás v Čechách

Pro představu, jaké krásy na Vás čekají v oblasti Balatonu, přidáváme pár fotek.

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.
Více o projektu

Copyright © 2023 Prestige cycling team
Grafický návrh KošnarDesign & realizace Jan Čech