16. 4.2018

Nova Cup – Mitas Hradec Králové

 

Nova Cup – Mitas Hradec Králové
14. 4. 2018

Pro „otvíračku“ své závodní sezóny 2018 si Martina Neumanová a Michal Široký vybrali 1. závod ze seriálů MTB závodů - Nova Cup.

Oba startovali na trase B, která měřila 62 km a závodníci na této trase nastoupali cca 500 m. Ačkoliv to zní jednoduše, tento profil trati znamenal nekončící sprint a žádný odpočinek.

Pořadatelé navíc pro účastníky trasy A a B připravili menší překvapení a to průjezd místní pískovnou, kde se stále těží. Někteří vzali kolo „na ramena“ a sesypali se dolů, někteří si zavzpomínali na dětská léta a vzali to po zadku J
…tipujeme, že každý ze závodníků si přivezl v tretrách do cíle svojí malou pískovnu J

Martina nastavila laťku hodně vysoko a zahájila sezonu 1. místem ve své kategorii a celkově 4. místem za ženy s časem 2:37:04. Udržet toto tempo nebude mít jednoduché. J

Michal i přes menší technické problémy (poškozena tretra, ohnutá patka přehazovačky) způsobené nepozorností za ním jedoucích závodníků zajel na začátek sezóny skvělý výsledek.
- časem 2:22:10 si dojel pro 33. místo absolutně!! a 10. místo v kategorii. J

Celková účast na této trase B byla 349 závodníků!

Chtěli bychom také poděkovat našemu dvornímu fotografovi (Petr Široký) za jeho čas a hlavně skvělé fotky!

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.
Více o projektu

Copyright © 2023 Prestige cycling team
Grafický návrh KošnarDesign & realizace Jan Čech