28. 4.2018

Kolo pro život Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO

Kolo pro život - Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO
28. 4. 2018

Počasí slibovalo slunnou sobotu, tak jak to využít jinak, než trochu „provětrat“ tělo ve vyšších tepech.

Martina Neumanová s Michal Široký se vydali na 2. závod seriálu Kolo pro život, tentokrát pořádaný v okolí města Hustopeče.

Po zaparkování auta mezi obřími koly traktorů, kombajnů a jiných mega strojů firmy AGROTEC se vydali trochu protočit nohy před závodem a chvílemi bylo lákavější zaparkovat kolo v jednom ze sympatických penzionků s vinným sklípkem, než se honit do kopců

Start proběhl na Dukelském náměstí, mírně do kopečka, ale naštěstí vše proběhlo bez komplikací, pošťuchování a zbytečných pádů.

První kilometry provázely závodníky oblaky prachu, kdy nebylo vidět na metr před sebe …to se ale postupným „roztrháním“ pelotonu a změnou povrchu změnilo a pak už si mohli „užívat“ krás jižní Moravy.

Pořadatelé připravili na trati zpestření, tzv. Birell segment, kdy na závodníky čekal sjezd po nejníže položené sjezdovce v ČR a následný výšlap na Kraví Horu.

Martina s Michalem zhodnotili trasu jako sprintík do kopců a z kopců a vracet se na tento závod asi nebudou, ale pro svou technickou nenáročnost ho doporučují všem věkovým a výkonnostním kategoriím, v pomalejším tempu se člověk mohl kochat výhledy na vinice a rozhledny

A jak se jim dařilo?

Poctivá zimní příprava přináší své ovoce, Martina se v nabité konkurenci probojovala s časem 2:36:47 na 5. místo mezi ženami absolutně a 3. místo ve své kategorii, přidala tak do seznamu svých úspěchů také stupně vítězů ze závodu seriálu KPŽ.

Michal si v nabitém startovním poli časem 2:15:45 zvládl dojet pro 99. místo absolutně a 32. v kategorii a takový výsledek se na závodech patřících do seriálu KPŽ rozhodně počítá!

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.
Více o projektu

Copyright © 2023 Prestige cycling team
Grafický návrh KošnarDesign & realizace Jan Čech