28. 4.2018

STALAK BIKE CUP

28. 4. 2018

Spolek Cycling team Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s firmou STALAK pořádali již 12. ročník veřejného závodu XC horských kol.

Na start závodu se vydali nerozluční bráchové Štěpán Kočí, Vít Kočí a také Vojta Kovaříček.

Pořadatelé připravili 6 km dlouhý okruh, který byl „namotán“ v areálu lesa Včelný. Trať, která vedla převážně po lesních cestách, byla technický méně náročná, ale klukům se i přesto moc líbila a chválili si skvělou organizaci závodu.

Závod se v kategorii kadetů (Štěpán, Vojta) jel na 3 kola a v kategorii juniorů (Vít) pak na 5 kol.

Vojta si časem 53:27 suverénně dojel pro 1. místo ve své kategorii, v závěsu mu byl Štěpán, který časem 56:55 vybojoval 2. místo – tým musí držet spolu a tak Štěpán nemohl nechat Vojtu na stupních vítězů samotného - GRATULUJEME.

Ani Vítek si nevedl v závodě špatně. Po týdenní nevolnosti byl ještě trochu oslabený, ale i přesto si časem 1:40:25 dojel pro skvělé 4. místo. Až nabere síly, ještě všem ukáže, co v něm je.

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.