Nova Cup
Apache Stolové hory
13. 5. 2018

Dřina, pot, křeče, náročná stoupání (a že jich nebylo málo) a technické sjezdy (občas vás pořadatelé prostě poslali v lese ze stráně dolů), žádný odpočinek, nádherná příroda …prostě nic pro „dámičky“…

…tohle všechno mohli závodníci zažít na druhém závodě seriálu Nova Cup, který startoval v Machově.

„Autorem“ závodních tras tohoto závodu je bajker Véna Hornych (kterému tímto děkujeme za velmi silný zážitek), který je nejenom nadšeným cyklistou, ale hlavně osvědčeným traťovým architektem.

Do Machova se z našeho týmu brzy ráno vydala Martina Neumanová s Michalem Širokým a jejich volba byla jasná, vybrali TOP nejdelší trasu závodu, která měřila 72 km/2 580 m a závodníky zavedla až do Parku Narodoveho Gór Stolowych v Polsku.

Zatímco Michal, který jel tento závod již potřetí a byl natěšen na krásnou technickou trať, tak Martina s notnou dávkou respektu před touto tratí, „okusovala“ nervózně nehty na startu :-D

Martina na začátku trasy trochu bojovala s technickými nástrahami Vény, ale pak už to jelo jak po másle. Do cíle dojížděla značně unavená, ale spokojená a šťastná :-). Odměnou za překonání všech nástrah trati jí bylo 2. místo v její kategorii a 3. místo za ženy absolutně, pro které si dojela v čase 5:11:08 čím za sebou nechala také pěknou skupinku bajkerů.

Michalovi technické tratě sedí, v nabitém startovním poli si časem 4:20:21 dojel pro fantastické 27. místo absolutně a 7. místo v kategorii – k tomuto výkonu mu patří velká gratulace!

Závod rozhodně doporučuji všem nadšeným a trochu zkušeným bajkerům, je to jeden z nejkrásnějších závodů u nás!

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.