30. 6.2018

Bikemaraton Drásal České spořitelny

Bikemaraton Drásal České spořitelny
Kolo pro život
30. 6. 2018

117 km / 3 920 m … jídlo, trénink a čistá hlava je základ… základ pro to, abyste si závod takových parametrů UŽILI od startu až po cíl…doploužit se do cíle bez zážitků je o ničem.

Další ze závodu seriálu Kolo pro život hostil Holešov, který nabízí bezkonkurenční zázemí v prostorách zámeckého areálu.

Tradiční maratonská trasa je již druhým rokem zařazena do UCI (=Union Cycliste Internationale) marathon MTB series, závodníci tak mohou porovnat síly nejen s českou, ale i zahraniční konkurencí.

Na tento krásný, ale zároveň náročný závod se po čtvrté vydala Martina Neumanová s Michalem Široký a na zkušenou s sebou „zabalili“ i Václava Tutsche.

V 7:45 hod. bylo odstartováno pořádnou ránou z děla (doslova) a 474 závodníků se vydalo bojovat s náročnými kopci a dlouhými sjezdy zpět do údolí.

Počasí vypadalo slibně, rosničky předpověděly během dne oteplení, tak naši vyrazili na start v krátkém, Drásal ale opět dostál svému jménu, 2 hodiny po startu teploměr ukazoval pouhých 8°C … a jezdcům málem drkotali zuby.

Nebylo to jednoduché, protivítr na otevřených úsecích bral spoustu energie, ale všichni tři úspěšně dorazili do cíle…i s úsměvem na rtech …projetí cílem po zdolání takové trasy přináší spoustu endorfinů.

Navíc má tento závod úžasnou atmosféru…lidé v přilehlých vesnicích, kudy závodníci projíždí, tímto závodem žijí (letos to byl již 25. ročník) a fandí naprosto každému, od prvních elitních jezdců až po poslední „výletníky“.

A teď k výsledkům:

Michal                         6:40:52            19. v kat./99. abs.
Martina                       7:03:35            5. v kat./141 abs.
Vašek                          8:01:35            85. v kat./251 abs.

Za nás super výsledky!

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.
Více o projektu

Copyright © 2023 Prestige cycling team
Grafický návrh KošnarDesign & realizace Jan Čech