30. 7.2015

Soustředění v Itálii

V uplynulém týdnu jsme podstoupili náročné 5ti denní  soustředění v Italských Alpách, zaměřené na zvýšení tvorby červených krvinek. V počtu 6ti ks jsme potrápili svá těla a pokusili se vylepšit a zdokonalit v technice, vytrvalosti stejně tak i v psychické odolnosti.

První den

Pozdní čas příjezdu nás neodradil od krátké průzkumné cesty za poznáním nejbližšího okolí. I tato krátká etapa už dává tušit, že nebudeme jezdit podél Třebovky a Orlice. Trasa na strava.com.

Druhý den

Následující den nás čekají dva zkušení guides (Facebook MTB Aprica), kteří nás seznámili s nejbližším okolím městečka Aprica. Berou nás do okolních strání a doporučují, jak jinak v této oblasti, především zajímavé traily. Hláška „Trochu prudší, ale ještě se to dá“ mě doteď budí za sna při vzpomínce, jak Sandro mizí kdesi v houští pár desítek metrů pod námi. Většina týmu se však nenechá zahanbit a je Italoj v patách. První den s Michalem ukončujeme výživným výšlapem do sjezdovky Palabione (5km; 700m). První trasa a druhá trasa.

Třetí den

Úterý je ve znamení královské etapy. 20ti km stoupání okolo Lago di Belviso. Stoupání do 30% dáváme už s prstem v nose. Přesto se však závěrečné turistické vložce do kolmé stěny nevyhneme. Odměnou je však úchvatný flowing trail po vrstevnici zpět nad Apricu, s výhledy ve stylu fotek z brožury Čedoku. Závěrečné klesání opět prověřuje naši techniku jízdy (chůze) a materiálové vybavení. Záznam trasy.

Čtvrtý den

Dnešní den je určen pro regeneraci.  40km a 1832m. Opět totiž marně hledáme cyklošku podél nějaké klidné řeky ve stylu Letohrad a zpět.  Dobývání hranice 2000m se zdá být rutinou. Okolí městečka Sant Antonio bylo destinací pro tuto etapu kde i turisté chodí do kopců po čtyřech.Záznam trasy.

Poslední den

A přichází na řadu den pro spíše silniční nadšence. Pokušení však nelze odolat a proto se rozhodujeme pro nekonečný sjezd do Tirano a následné 14km stoupání na Mortirolo Pass (Passo di Foppa) které je součástí Giro d'Italia. Odměnou je opět hřebenovka a ta panorámata. Záznam trasy.

Před odjezdem dáváme závěrečný výšlap pro získání dostatečného foto materiálu a vyrážíme do víkendového dálničního provozu. I přes nepříznivou mediální masáž se nám daří Mnichov dávat s lehkostí stejnou (spíše mnohem větší) jako Passo del Venerocolo.

Dobré to bylo týme!

odkaz na video zde a druhý díl zde

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.
Více o projektu

Copyright © 2023 Prestige cycling team
Grafický návrh KošnarDesign & realizace Jan Čech