Xterra Malta

XTERRA Malta
9. 4. 2022
1,5/30/10 km / 1200 m nastoupáno
Náš triatlonista Martin Blaho letěl okusit první závod evropského poháru v terénním triatlonu přímo na Maltu. Celý závod se skládal ze dvou 750m kol plavání s výběhem na pláž, třech 10km okruhů po pobřeží a dvou 5km okruzích běhu.
Pro Martina se jednalo o premiéru plavání v moři, den před závodem byly poměrně velké vlny a měl z moře respekt. Naštěstí v den D se moře uklidnilo. Cyklistická část byla poměrně technicky náročná – samé kameny a skoro žádné cesty aneb kde je vůle, tam je cesta. Bylo potřeba jet ohleduplně, jelikož maltské kameny jsou velmi ostré a Martin chtěl závod dokončit. Poslední disciplínou byl běh, kde se hned po startu lezlo po čtyřech do skalnatého kopce.
Martin je s podaným výkonem spokojený, ale prozradil nám, že má ještě jisté rezervy ve formě. Přivezl domů 14. místo v age-group celkově a 2. v kategorii.

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.