15. 8.2015

Rybnický MTB Maraton

Sluneční sobotní ráno přivítalo v srnovském sportovním areálu v Rybníku 4. Závod poháru Českomoravské vrchoviny horských kol. Pro závodníky jsme připravili dvě tratě vedoucí po krásách Třebovských stěn s přejezdem nejvyššího bodu Palice (613 m. n. m.). Trať 30km s převýšením 760m byla připravena pro juniory, juniorky a ženy bodující v poháru, ale také pro širokou veřejnost, a pro ty, kteří si netroufli na elitní trať, která měla délku 48km s převýšením 1260m. Závodní okruh byl postaven pro všechny, kdo mají rádi opravdové bikování bez kompromisů. Technické úseky, traily a sjezdy, náročná stoupání, 95% trasy pouze v terénu, to vše dalo v součtu s teplotou nad 30oC účastníkům pořádně zabrat. Na elitní trať se přihlásilo 97 startujících, kteří s úderem 11-té hodiny vyrazili vstříc své porci kilometrů, na čele se vytvořila 6-ti členná skupina, ve které nechyběl ani domácí závodník Michal Vejda z pořádajícího klubu. Průjezd občerstvovací stanicí (22 km) po necelé hodině závodu dával tušit, že závod bude velmi rychlý. Vítězství si z Rybníka zaslouženě odváží Tomáš Sládek (BAKAKO Nová Paka) v čase 1:57:33, druhý byl František Groulík (SK Prima Polička), který si pojistil vedení v poháru a třetí Tomáš Brendl (Velocentrum Specialized Hradec Králové). Domácí Michal Vejda dokončil ve skvělé konkurenci na 6. místě (a zároveň na 3. místě v kategorii 18-29let).

V 11.10 hodin se postavilo 31 závodníků na start krátké trati. Vedoucí jezdec poháru mezi juniory Martin Lidmila z Cyklo-ski klubu Polička nechtěl nechat hned od startu nikoho na pochybách, kdo bude kontrolovat čelo závodu. S ním se vytvořila menší skupinka, která se snažila držet nastolené tempo, ale až do cíle se to všem nepovedlo, Martin Lidmila zvítězil v čase 1:15:02, těsně za ním přijel Jakub Luňáček (UNIQA Jihlava) a třetí dokončil Marek Brož (EUROFOAM) – všichni kategorie junior. Nejlepší juniorka Zuzana Šafářová (Cyklo-ski klub Polička) přijela v čase 1:36:04, nejlepší ženou byla Lenka Fridrichová (SUPERIOR CYCLO FIT) v čase 1:26:23.

Přestože na závěr před vyhlášením nám sice krátce ale za to vydatně zapršelo, můžeme zodpovědně prohlásit, že se podle ohlasů účastníků první ročník líbil, a tak máme závazek intenzivně pracovat na dalším pokračování. Pozitivní ohlas měly i doprovodné akce firem AEROTEC – moderní maziva a KTM BIKES INDUSTRIES – prezentace a zapůjčení špičkových elektrokol, které mají před sebou velkou budoucnost. Slovem nás doprovázel neúnavný Daniel „Qěták“ Stach a o občerstvení se postaral Josef Janda, všem patří velký dík. Dále bych chtěl touto cestou poděkovat všem spolupracovníkům, dobrovolníkům a partnerům, kteří nás podpořili, jedná se o tyto firmy: LDM s.r.o., ORLÍK-KOMPRESORY v.d., SOLEA CZ v.d., Dr. OETKER s.r.o., ORLIMEX CZ s.r.o., VIA VINI a.s., BEAUTY SERVICE s.r.o., BOKI INDUSTRIES a.s. a dále pak společnosti LESY ČR s.p. a obci Rybník, kteří nám umožnili tuto akci uspořádat.

Za pořádající spolek,
Roman Vejda
Předseda spolku
PRESTIGE MTB CYCLING TEAM z.s.

Máte nějaký dotaz? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou jsou povinné.

*

*

* Vyplňte prosím výsledek (číslo) pět plus sedm:

Hledáme naděje

Hlavním cílem je najít a podpořit mladé talenty a ve spolupráci s profesionály v oboru otevřít dveře k vrcholové cyklistice.
Více o projektu

Copyright © 2023 Prestige cycling team
Grafický návrh KošnarDesign & realizace Jan Čech